Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Zrównoważona mobilność w Tarnowskich Górach

22 czerwca, 2023

Zespół z udziałem przedstawicieli miasta,  który wraz z ekspertami z zakresu urbanistyki, transportu, ekonomii i socjologii poszukuje nowatorskich rozwiązań, spotkał się dziś po raz pierwszy. 

Jego pracę mają doprowadzić do zmniejszenia udziału indywidualnego transportu samochodowego oraz zwiększenia efektywności energetycznej codziennych podróży w całej metropolii. 

Proces tworzenia nowego planu zrównoważonej mobilności miejskiej prowadzony jest przez @GZM będzie opierany na dialogu z mieszkańcami oraz osobami odpowiedzialnymi za mobilność w gminach aglomeracji, w tym w Tarnowskich Górach. Więcej szczegółów wkrótce.

 
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).