Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

ZSP 1: będzie Zielona Pracownia!

06 czerwca, 2023

Zielona Pracownia powstanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tarnowskich Górach. Symboliczne czeki laureaci konkursu „Zielona Pracownia 2023” odebrali w Światowym Dniu Ochrony Środowiska w Ogrodzieńcu, u podnóża z zamku.

Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest w ponad 100 krajach 5 czerwca. Tego dnia w Ogrodzieńcu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zorganizował piknik ekologiczny.

W konkursie „Zielona Pracownia” startują szkoły podstawowe (klasy 4-8) i średnie. Zwycięzcy otrzymują pieniądze na szkolną pracownię nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych.

WFOŚiGW ocenia pomysł na zagospodarowanie pracowni – wykorzystanie przestrzeni, funkcjonalność, estetykę, kreatywność, innowacyjność rozwiązań, różnorodność pomocy dydaktycznych, wyposażenia i sprzętu oraz zasadność ich zakupu.

Gratulujemy laureatom i czekamy na Zieloną Pracownię w ZSP nr 1.

Galeria

Pliki do pobrania
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).