Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Związek Miast Polskich obradował w naszym mieście

18 listopada, 2022

Zarząd Związku Miast Polskich – jednej z najważniejszych polskich organizacji samorządowych – obradował dziś w Tarnowskich Górach.

Samorządowcy z Zarządu ZMP zaopiniowali kilka projektów ustaw i rozporządzeń. Jeden z projektów dotyczy powołania ważnego dla Śląska Funduszu Transformacji Śląska SA. Samorządowcy mieli zastrzeżenia dotyczące m.in. braku reprezentacji samorządowej w organach spółki, która ma zająć się „skoordynowaniem transformacji terenów pogórniczych, przemysłowych i poprzemysłowych z transformacją województwa śląskiego”.

Kolejna opinia dotyczyła tzw. Lex Czarnek Bis. Uwagi dotyczyły m.in. zbyt niskiego (7,8 proc.) wzrostu wynagrodzeń dla nauczycieli. To – zdaniem samorządowców – prowadzi do dalszej pauperyzacji zawodu nauczyciela, braku kadr.

Jest też dobra wiadomość: nasz człowiek jest w Radzie Programowej Fundacji Miasto oraz w Komitecie Monitorującym  Funduszy Europejskich dla Śląskiego na lata 2021-2027! Jarosław Wasążnik, naczelnik  Wydziału Strategii i Rozwoju naszego Urzędu Miejskiego został wybrany do tych organów na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu ZMP.

Fundację Miasto założył na początku tego roku ZMP, by m.in. wspierała samorządy w zarządzaniu ich rozwojem na rzecz mieszkańców, pozyskiwaniu środków unijnych, tworzenia strategii.

Gratulujemy!

Tarnowskie Góry należą do ZMP od 2019 roku. W Związku jest ponad 300 polskich miast, w których mieszka ponad 70 proc. ludności kraju.
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).