Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Żywe Srebro Festiwal – masa wydarzeń! Covidowe Gwarki 2020!

12 września, 2020

Wystawy w galeriach i sklepowych witrynach, koncerty, warsztaty, wspólne fotografowanie, oprowadzanie po cmentarzu żydowskim, ekologiczne targi, fotoplastykon, archiwalne filmy z dawnych Gwarków i spotkanie z dawnymi Słowianami. Tegoroczne święto miasta z uwagi na covid obchodzimy inaczej, jednakże w tej inności jest świeżość i pasja młodych animatorów kultury. Imprez odbywających się w ramach Żywe Srebro Festiwal oraz Gwarki 2020 on-line szukajcie na facebooku. Organizatorami są: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, Tarnogórskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej a nade wszystko kolektyw stowarzyszeń i grup pozarządowych z terenu miasta. Zapraszamy!

Więcej także tutaj: https://tarnowskiegory.pl/2020/09/gwarki-2020-i-zywe-srebro-festiwal/

Partnerzy wydarzenia: dokumentprojektu.pl, Pralnia, Gliwicka 66, Góry Kultury, Slow. Kreatywna Kofeina, Galeria Sztuki Inny Śląsk, Stara Stajnia u Wojtachy, Silesian Brass Quartet, Na krańcu Królestwa, am Ende des Reiches oraz właściciele lokali na ulicy Krakowskiej i Piłsudskiego!
Gmina Tarnowskie Góry
Tarnowskie Góry leżą w środkowo-południowej części powiatu tarnogórskiego. Przez miasto przepływa m.in. Stoła (przez Lasowice, Sowice i Strzybnicę), Drama (przez Repty Śląskie) i struga Pniowiec (przez dzielnicę Pniowiec). Miasto leży na skraju Niziny i Wyżyny Śląskiej. Tarnowskie Góry są głównym miastem Garbu Tarnogórskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).