Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

27 Maj – Dzień Samorządu Terytorialengo

27 maja, 2020

27 maj - 30 lat temu weszła w życie ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, która wprowadziła ustrój samorządowy w Polsce. Z racji tego, co roku w tym dniu jest obchodzony „Dzień Samorządowca”.

Zgodnie z zapisem ustawy : wspólnotę samorządową tworzą mieszkańcy gminy. Wszystkim, którzy przyczyniają się do jej współtworzenia oraz współorganizowania, serdecznie dziękujemy za wszystkie budujące inicjatywy, zrozumienie i współpracę. W tym miejscu chcemy podziękować za każde dobre słowo i życzenia, które otrzymaliśmy z okazji dzisiejszego święta oraz każdego dnia naszej pracy na rzecz wspólnoty Gminy Tworóg.

Wójt Gminy Tworóg - Eugeniusz Gwóźdź
Zastępca Wójta Gminy Tworóg - Łukasz Ziob 
wraz z pracownikami urzędu Gminy Tworóg 
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).