Czwartek, 30 maja 2024r. | Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Pokaż menu

Bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej

16 kwietnia, 2021

Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. z Katowic wraz z Partnerem Zachodniopomorską Grupą Doradczą Sp. z o.o. ze Szczecina realizują projekt pt. „KOPALNIA BIZNESU! - bezzwrotne dotacje na założenie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP w wieku 18-29 lat zamieszkujących subregion centralny województwa Śląskiego, które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.” realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE? 

Do projektu zapraszamy osoby spełniające łącznie poniższe kryteria: 
  • Są osobami bezrobotnymi niezarejestrowanymi w Urzędzie Pracy w wieku 18-29 lat, które nie kształcą się (w trybie stacjonarnym) i nie szkolą 
  • zamieszkują na terenie subregionu centralnego woj. śląskiego i deklarują rejestrację działalności gospodarczej na tym obszarze 
  • utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 w skutek pandemii COVID-19 z przyczyn nie leżących po stronie pracownika (np. z powodu nie przedłużenia umowy, likwidacji stanowiska pracy, redukcji etatów itp.) 

JAKIE WSPARCIE MOŻNA UZYSKAĆ W PROJEKCIE? 

W ramach projektu zapewniamy uczestnikom m.in.: 
  • szkolenie ABC Przedsiębiorczości przed rozpoczęciem działalności gospodarczej; 
  • zwrot kosztów dojazdu na szkolenia; 
  • doradztwo indywidualne mające na celu pomoc w formalnym uzupełnieniu Biznesplanu;
  •  wsparcie finansowe nawet do 38 650,00 zł w tym: 

          - 23.050,00 zł bezzwrotnej dotacji na założenie działalności gospodarczej oraz 

          - do 2.600,00 zł/miesiąc wsparcia pomostowego nawet przez okres 6 miesięcy na pokrycie wydatków koniecznych do poniesienia w pierwszym okresie prowadzenia działalności gospodarczej. 
CO MUSZĘ ZROBIĆ ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE? 
W terminie naboru, który jest publikowany na stronie https://rfp.pl/index.php/aktualne-projekty/projekty-aktualnosci/ należy złożyć Formularz rekrutacyjny dostępny na stronie https://rfp.pl/index.php/aktualne-projekty/projekty-dokumenty-do-pobrania/ poprzez jedną z form o której mowa w informacji o naborze lub REGULAMINIE REKRUTACJI UCZESTNIKÓW PROJEKTU. 
GDZIE UZYSKAM INFORMACJE O PROJEKCIE? 
https://rfp.pl/index.php/aktualne-projekty/ 
BIURO PROJEKTU: 
Śląski Regionalny Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. 
al. Walentego Roździeńskiego 188, 40-203 Katowice
TELEFON: 723 041 910 [Biuro projektu] 
TELEFON: 512 020 242 [Partner: ZGD Sp. z o.o.] 
E-MAIL: kopalniabiznesu@rfp.pl
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).