Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Darmowe szkolenia dla Seniorów

29 lipca, 2020

Zapraszamy do udziału w projekcie ŚLĄSKA AKADEMIA SENIOR@ - darmowe szkolenia dla seniorów powyżej 65 roku życia i tablet na własność po ukończeniu kursu.

W trosce o bezpieczeństwo Seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ wprowadziła możliwość odbywania szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc tym samym naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
10-osobowe grupy uczą się obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w internecie, a dzięki temu zyskują dostęp do usług, informacji i social media. Uczymy co można zyskać dzięki e-receptom, a także bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez internet z dostawą do domu. Nasi Studenci poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu. Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe. Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań. 
Proces rekrutacji do grup zdalnych: 
· Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 577 888 627 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji. 
· W trakcie rozmowy z Koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty: (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami). 
· Otrzymane dokumenty wypełnione przez kandydata na Uczestnika należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać do Biura Fundacji w Chorzowie w wersji papierowej. 
· Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem. 
· Osoby zainteresowane otrzymują informację zwrotną. 
· Liczba miejsc jest ograniczona. 
Kto może wziąć udział w grupach zdalnych: 
· Osoby, które ukończyły 65 rok życia, 
· zamieszkujące na terenie gminy deklarującej przystąpienie do projektu (lista gmin: www.cyfrowy-slask.com ), 
· posiadające dostęp do sprzętu umożlwiającego realizacje szkoleń zdalnych. 
Wymagania dot. sprzętu i internetu są bardzo podstawowe. 
Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna). 
System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox. 
Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).
Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletów. 
Co można zyskać: 
· Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych. 
· Praktyczne, nowe umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu. 
· Grupowe działania animacyjne. 
· Certyfikat udziału w projekcie. 
· TABLET NA WŁASNOŚĆ.
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).