Niedziela, 26 marca 2023r. | Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora
Pokaż menu

Dni Tworoga 2021 i Piknik na kocu

22 czerwca, 2021

Relacja z ostatniego weekendu 19 - 20 czerwca: Dni Tworoga przy Zalewie Brzeźnica oraz Piknik na kocu przy GOK Tworóg. 

Dni Tworoga w tym roku przebiegały pod hasłem "Pierwsza noc świętojańska nad Brzeźnicą!" W niedzielę mieszkańcy Gminy Tworóg oraz goście spoza gminy licznie uczestniczyli w przygotowanych przez organizatorów wydarzeniach i atrakcjach. Gwoździem programu był wieczorny występ zespołu UNIVERSE, taniec ognia oraz Mega pokaz Sztucznych Ogni na niebie. Przed występem rozpalono ognisko i puszczano wcześniej wykonane pod instrukcją Stowarzyszenia Kobiet Twórczych - Hexy, wianki. Imprezę rozpoczęła kapela Miva Cover Band dając koncert Klasyki Rocka. Po przywitaniu zebranych przez władze gminy - zastępcę wójta Łukasza Ziob, czas umilały zespoły : Kwaśnica Bawarian Show i Kapela Ogórki. Wśród dodatkowych atrakcji nie zabrakło animacji dla dzieci, tańca z woalem i warsztatów zaplatania wianków z kwiatów i ziół.

Pogoda dopisała, atmosfera też. Obszar wokół zalewu Brzeźnica pozwolił na zachowanie bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Pełna fotorelacja na Twg Kurier oraz GOK Tworóg.

Piknik na kocu - zabawy i animacje dla dzieci, z okazji Dnia Dziecka i rozpoczynających się wakacji. W tym roku motywem przewodnim były śląskie legendy z bebokiem i heksą w roli głównej. Dodatkową atrakcją była wizyta policjantów, którzy opowiedzieli o swojej pracy oraz wsparciu jakiego udziela policjantom szkolony pies. Pełna fotorelacja na GOK Tworóg
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).