Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Gminny konkurs na bombkę bożonarodzeniową

30 listopada, 2021

Serdecznie zachęcamy do ubrania naszej wspólnej choinki. Choinka co roku zdobi hol na parterze tut. urzędu. W tym roku będzie jeszcze piękniejsza, ponieważ to sami mieszkańcy ją ozdobią swoimi bombkami.

Wszystkich chętnych, którzy chcą przyłączyć się do tego dzieła zapraszamy do zgłoszenia  swojej pracy konkursowej - bombki o motywie "Mój Dom - Gmina Tworóg".
Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 17 grudnia br.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, dla pozostałych uczestników przewidziano drobne upominki.

Konkurs jest dedykowany wszystkim, którzy są chętni do niego przystąpić - nie ma ograniczeń wiekowych.

Mogą to być osoby indywidualne lub całe rodziny.

Cel konkursu :
- poznanie elementów dziedzictwa kulturowego Małej Ojczyzny – gminy Tworóg, jej walorów przyrodniczych, krajobrazowych, architektonicznych, znaków identyfikujących (herb, flaga, kolory itp.)
- poznanie i zachowanie wybranych elementów plastyki obrzędowej Świąt Bożego Narodzenia
- stworzenie możliwości promowania własnych dokonań twórczych
- integracja rodziny jako podstawowej jednostki w społeczeństwie
- integracja społeczności gminy Tworóg, poprzez ozdobienie wspólnej choinki w holu tut. Urzędu (na parterze)

Warunki uczestnictwa:

- Konkurs polega na wykonaniu bombki świątecznej nawiązującej do charakteru gminy Tworóg (jej walorów, skojarzeń lub znaków identyfikujących), z możliwością zawieszenia na choince. Choinka ma wysokość 3 m

- Bombka powinna być zrobiona według własnego projektu, dowolną techniką z dowolnego materiału. Bombki szklane, należy odpowiednio zabezpieczyć, gdyż potłuczone nie będą podlegały ocenie Komisji
- Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub rodzinnie
- Autorem pracy – zgłoszonej bombki musi być jedna osoba dorosła, zwana na potrzeby Konkursu – Uczestnikiem
- Jeden Uczestnik – osoba, może zgłosić jedną pracę
- Warunkiem zakwalifikowania pracy do Konkursu jest dostarczenie wykonanej pracy wraz z kartą zgłoszeniową, w terminie do 17 grudnia br. W innym przypadku praca nie będzie oceniana przez Komisję.

Szczegóły w regulaminie :

Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.