Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

“I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”

30 listopada, 2021

Adwent, czas postanowień i przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia wprowadza nas w nastrój życzliwości i chęci niesienia dobra. Czasem chcąc zrealizować nasze postanowienia nie za bardzo wiemy - jak. Dlatego serdecznie zachęcamy do przyłaczenia się do akcji Stowarzyszenia Kolorowe damy - Daj Coś Kolorowego.

Czas : do 10 grudnia
Miejsce : Urząd Gminy Tworóg, pokój 114 (Referat Spraw Obywatelskich)
Co zbieramy? Szczegóły na plakacie. Telefon kontaktowy : 32 285 74 93 wew. 57 lub 32 428 46 57.

Na ich FB czytamy :

"Zaczęło się niewinnie w pociągu .....
Razu pewnego Monia jadąc pociągiem z Warszawy
Patrzyła w okno w pamięci mając obraz kobiecej twarzy
Zaczęła twarz tą malować ozdabiać detale kolorami
Pomysł zaczął się rodzić w głowie z tęczy barwami
Daj coś kolorowego Monia rzekła do ludzi nieśmiało
Stało się coś nieoczekiwanego dali i to nie mało
Kolory sypią się z każdej strony Monia fika z radości
Piękniejszej tęczy nie ma na świecie jak ta - tęcza miłości
Monia love and color
Historia ta, się jeszcze nie kończy, są ludzie o pięknych sercach, wspaniali, dobrzy i wesprzeć chętni. Więc nam nic innego nie pozostaje, jak przyjąć kochani co każdy daje. A ,że niemało jest tego, wciąż przybywa ze stron świata, działamy do lata, do wiosny, zimy, jesieni i dzielić się nie przestaniemy !!!"

Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.