Wtorek, 24 listopada 2020r. | Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Informacja na temat sposobu realizacji Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 roku

16 października, 2020

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od dnia 10 października 2020 r. istnieje możliwość realizacji Powszechnego Spisu Rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z użytkownikami gospodarstw rolnych.

Przeprowadzanie wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych
będzie realizowane z zachowaniem wszystkich obowiązujących zaleceń
sanitarnych.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną
wyrazi obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz spisowy
poinformuje respondenta o obowiązku udziału w spisie, który może być
zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego.

W przypadku gdy
rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest
objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony
przez telefon.

Przed przystąpieniem do realizacji wywiadu
bezpośredniego rachmistrz spisowy zobowiązany jest do okazania
legitymacji – imiennego identyfikatora ze zdjęciem, wydanej przez
Wojewódzkie Biuro Spisowe w Katowicach.
W razie jakichkolwiek
wątpliwości dotyczących tożsamość rachmistrza spisowego, jego dane można
potwierdzić:

Szczegółowe
informacje w przedmiotowej sprawie zostały zamieszczone na stronie
internetowej: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/.

Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.