Niedziela, 3 marca 2024r. | Imieniny: Maryny, Kunegundy, Tycjana
Pokaż menu

Informacja – Referat Spraw Obywatelskich (nowy numer telefonu)

23 kwietnia, 2020
Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0 Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z 2020 r. poz. 697) m.in. w § 13 rozporządzenia określono, że do odwołania wykonywanie zadań przez urząd administracji publicznej lub jednostkę organizacyjną wykonującą zadania o charakterze publicznym, może podlegać ograniczeniu polegającym na wykonaniu: 
1. wyłącznie zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom; 
2. określonych zadań przez ten urząd lub jednostkę w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę interesantów. 
Do zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom, zalicza się w szczególności sprawy z zakresu : 
- rejestracji stanu cywilnego; 
- ewidencji ludności; 
- dowodów osobistych; 
W/w sprawy są załatwiane w tut. Urzędzie tak jak dotychczas (po uprzednim kontakcie z pracownikiem). Dodatkowo w celu usprawnienia komunikacji uruchomiono bezpośredni telefon
  721-700-578
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).