Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

INFORMACJA W SPRAWIE PREFERENCYJNEGO ZAKUPU WĘGLA NA 2023 ROK

04 stycznia, 2023
Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0 Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0

Gmina Tworóg informuje, iż w 2022 roku złożyli Państwo łącznie 619 pozytywnie zweryfikowanych wniosków na zakup węgla.

Otrzymaliśmy w firmie Węglokoks Kraj S.A. z Piekar Śląskich możliwość zakupu 300 ton węgla w asortymentach ekogroszek, orzech i kostka.

Więcej informacji....

Cały węgiel został przez nas odebrany przed końcem ub. roku i obecnie finalizujemy ostatnie dostawy do Mieszkańców.

Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom za cierpliwość i wyrozumiałość w oczekiwaniu na dostawy węgla. Sprzedaliśmy go Państwu tyle ile mogliśmy zamówić.

Jednocześnie informujemy, iż na 2023 rok otrzymaliśmy 495 ton węgla tj.:
· 345 ton asortymentu – ekogroszek;

· 75 ton asortymentu – orzech;

· 75 ton asortymentu - kostka.

O zakupie węgla po cenie preferencyjnej decyduje kolejność złożenia wniosków.
 

Przypominamy, że każde gospodarstwo domowe może zakupić łącznie 3 tony węgla w sezonie grzewczym 2022 -2023.

Osoby, które złożyły wnioski na zakup i nie otrzymały węgla w 2022 roku zobowiązane są do złożenia nowego wniosku w 2023 roku przy czym maksymalna ilość węgla możliwa do zakupu wynosi dla tych osób 3 tony, natomiast osoby, które zakupiły węgiel w 2022 roku mogą złożyć wnioski na zakup pozostałej ilości, tak aby łączna suma nie przekroczyła 3 ton na cały sezon grzewczy 2022-2023.

Przypominamy, że do dokonania zakupu preferencyjnego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. 2022 poz. 1692 i 1967 z późn.zm.).




Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).