Piątek, 3 lipca 2020r. | Imieniny: Jacka, Anatola, Tomasza

Komunikat dla mieszkańców miejscowości Wojska

26 czerwca, 2020

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Bytomiu informuje, że w badaniach jakości wody z wodociągu zaopatrującego odbiorców miejscowości Wojska stwierdzono obecność bakterii grupy coli i Enterokoków.
Woda nie nadaje się do spożycia (dot. picia, przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw itp.,) oraz do celów higienicznych (mycia się i kąpieli). Woda może być używana do prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017r., poz.2294).

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.