Niedziela, 7 marca 2021r. | Imieniny: Tomasza, Perpetuy, Felicyty

MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech!

22 stycznia, 2021
Kampania edukacyjno – informacyjna pod nazwą „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech!" – II edycja realizowana jest w Zespole Szkolno – Przedszkolnym - Gminnym Przedszkolu w Boruszowicach.

W ramach kampanii przedszkole otrzymało w miesiącu styczniu pomoc rzeczową udzieloną przez Województwo Śląskie w postaci dwóch oczyszczaczy powietrza o łącznej wartości 1 578,00 zł. Otrzymane oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego przy dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie oraz zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej dot. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia. Projekt będzie realizowany do 30 czerwca 2021 r.

Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.