Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2023

04 stycznia, 2023
Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0 Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0

Z dniem 1 stycznia 2023 r. zmienia się wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i będzie ona wynosić 35,00 zł od mieszkańca dla nieruchomości zamieszkałej oraz 205,00 zł za rok od domku letniskowego zlokalizowanego na nieruchomości, lub od innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno - wypoczynkowe.
Więcej informacji...

Mieszkańcy, którzy kompostują bioodpady w przydomowym kompostowniku, mogą skorzystać z częściowego zwolnienia z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zniżka wynosi 1,00 zł od każdego mieszkańca zamieszkującego nieruchomość – budynek mieszkalny jednorodzinny.

Zmiana stawki opłaty nie wiąże się z koniecznością składania nowej deklaracji przez właściciela nieruchomości.

Przypominamy o obowiązku segregacji odpadów komunalnych. Jeżeli stwierdzony zostanie brak segregacji odpadów komunalnych to w drodze decyzji administracyjnej na właściciela nieruchomości nałożone zostaną wyższe opłaty, które od stycznia 2023 r. wynoszą odpowiednio 105,00 zł i 615,00 zł/

Poniżej dołączamy link do materiałów informacyjno – edukacyjnych dot. wzrastających opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi przygotowanych przez Śląski Związek Gmin i Powiatów.
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).