Czwartek, 25 lutego 2021r. | Imieniny: Wiktora, Cezarego

Obowiązek zgłaszania miejsc utrzymywania drobiu

17 lutego, 2021

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r., w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków, właściciele drobiu mają obowiązek zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Tarnowskich Górach miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych) powinien dokonać zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Tarnowskich Górach w formie pisemnej. Zgłoszenie na załączonym do ogłoszenia formularzu zgłoszenia ( lub w postaci oświadczenia zawierającego wszystkie wymagane dane) należy:
- przesłać pocztą na adres: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tarnowskich Górach, ul. Janasa 11, 42-600 Tarnowskie Góry
-przesłać drogą e-mail na adres: tarnowskieg.piw@wetgiw.gov.pl

Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.