Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Przedszkola w Gminie Tworóg pozostaną zamknięte do dnia 15 maja 2020 r.

08 maja, 2020
Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0 Zamek w Tworogu – siedziba urzędu gminy / Tomasz Górny (Nemo5576) - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0
Szanowni Państwo !
W dniu dzisiejszym, po przeprowadzeniu konsultacji z dyrektorami: gminnego przedszkola oraz zespołów szkolno - przedszkolnych, podjęto decyzję, że gminne przedszkola pozostaną zamknięte do dnia 15 maja br.
Do tego dnia zostaną opracowane wszystkie potrzebne procedury oraz regulaminy w związku z wytycznymi opublikowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Nakładają one na samorząd, dyrektorów placówek a także rodziców i opiekunów prawnych, szereg obowiązków, które należy spełnić w związku z funkcjonowaniem przedszkola.
W minionym tygodniu wychowawcy grup przedszkolnych zwrócili się do rodziców z pytaniem czy w tych warunkach chcą wysłać swoje dziecko do placówki. Z udzielonych odpowiedzi wynika, że z całej gminy tylko kilkunastu rodziców zdecyduje się na posłanie swoich pociech do przedszkola.
Dynamiczny rozwój zakażeń w naszym regionie również wpływa na podjęcie decyzji, w której najważniejszą wytyczną jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych dzieci, ich rodziców oraz pracowników przedszkoli.
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).