Sobota, 23 września 2023r. | Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa
Pokaż menu

Rajd Rowerowy z okazji 10-lecia “Leśnyj Rajzy”

29 czerwca, 2023

W sobotę 24 czerwca Gminę Tworóg odwiedzili rowerzyści jadący po trasie szlaku rowerowego "Leśno Rajza", z okazji 10-lecia jego istnienia.

Rajd został zorganizowany przez pomysłodawcę "Leśnyj Rajzy" - Jacka Lubosa (z Urzędu Miejskiego w Kaletach) przy współpracy z gminami, po których szlak ten biegnie (w tym także z Gminą Tworóg).

Trasę podzielono na dwa dni. W pierwszym dniu rowerzyści wyruszyli z Kalet, przez Koszęcin, Piłkę do Tworoga i Brynka, gdzie zostali ugoszczeni po śląsku oraz odwiedzili pałace w tych miejscowościach. Następnie przez Hanusek oraz Mikołeskę wrócili do Kalet.

W pałacu w Tworogu przywitał ich Z-ca wójta Łukasz Ziob. Uczestnicy Rajdu wysłuchali historię i legendy m. inn. z pałacu w Tworogu i w Brynku. Prezentację przygotowała oraz przedstawiła Pani Joanna Leksy. Mogli też przymierzyć wianki śląskie. Otrzymali również pamiątkowe albumy i inne upominki z Gminy Tworóg. Na miejscu była reporterka z TWG Kuriera - Pani Marta Kobędza-Krain, która uwieczniła i opisała to wydarzenie. Więcej na stronie TWG Kuriera 
W drugim dniu trasa przebiegała przez Kalety, Miasteczko Śląskie, zbiornik Nakło-Chechło, Bizję, Brynicę, Kolonię Woźnicką, Dąbrowę Wielką, Woźniki i przez Zieloną do Kalet.
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).