Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Robocza wizyta władz gminy w WFOŚiGW

30 listopada, 2021

W dniu wczorajszym w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach odbyło się spotkanie robocze przy udziale Posła na Sejm RP Pana Jarosława Gonciarza, Prezesa WFOŚiGW Pana Tomasza Bednarka, wójta gminy Tworóg Pana Eugeniusza Gwoździa oraz jego zastępcy Pana Łukasza Ziob.

W trakcie wizyty omówione zostały możliwości wsparcia finansowego przez fundusz wojewódzki planowanych inwestycji na terenie naszej gminy – budowy sali gimnastycznej przy SP w Wojsce oraz kanalizacji części Sołectw Boruszowice i Hanusek. Dyskutowano także o trwającym programie Czyste Powietrze oraz innych możliwościach wsparcia mieszkańców województwa śląskiego w zakresie poprawy jakości powietrza. W tym miejscu raz jeszcze zachęcamy mieszkańców Gminy Tworóg do korzystania z pomocy w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie przy wymianie źródła ciepła czy termomodernizacji budynków. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem 32 285 74 93 wew. 54, 32 428 46 54 oraz w pokoju 111 w budynku Urzędu Gminy.

Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.