Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Stypendia Wójta dla uczniów szkół podstawowych

29 czerwca, 2023

Do 17 lipca można składać wnioski o przyznanie stypendiów Wójta Gminy Tworóg za osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023, dla uczniów szkół podstawowych, którzy są mieszkańcami naszej gminy. Wnioski składa się w sekretariacie Urzędu Gminy Tworóg, zgodnie ze wzorem, dołączając oświadczenie RODO i potwierdzoną kopię świadectwa oraz dokumentów potwierdzających osiągnięcia w danej kategorii.

Stypendia są udzielane za wyniki w nauce, szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu i zajęć artystycznych oraz za osiągnięcia promujące Gminę Tworóg.
Uczeń może otrzymać stypendium tylko z jednego tytułu. Wnioski o udzielenie stypendium mogą składać rodzice lub opiekunowie prawni ucznia, nauczyciel lub wychowawca klasy.
Kategorie :

- wyniki w nauce – dla uczniów, którzy uzyskali z obowiązkowych zajęć edukacyjnych średnią ocen co najmniej 5,60 

- osiągnięcia sportowe – dla uczniów, którzy są zdobywcami co najmniej III miejsca na szczeblu co najmniej wojewódzkim w klasyfikacji indywidualnej w zawodach 
- osiągnięcia artystyczne – dla uczniów, którzy są zdobywcami co najmniej III miejsca na szczeblu co najmniej wojewódzkim w zakresie zajęć artystycznych 
- inne osiągnięcia indywidualne - dla uczniów, którzy mają inne osiągnięcia promujące Gminę Tworóg na szczeblu co najmniej krajowym, a uznane za szczególne przez Komisję Stypendialną.
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).