Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

Uwaga! Fałszywi kontrolerzy pieców telefonują do mieszkańców, chodzą po domach i kontrolują. Gmina Tworóg ostrzega: to próba oszustwa!!!

28 września, 2022
W Tworogu trwa wojna ze smogiem, którą niektórzy starają się wykorzystać. Do mieszkańców dzwonią fałszywi kontrolerzy pieców, którzy zapowiadają kontrole. Zdarzają się już przypadki osobistych kontroli wśród mieszkańców sprawdzają piece i kotłownie . To oszuści. – Pracownicy gminy, posiadają przy sobie upoważnienia do przeprowadzania tego typu kontroli wydane przez Wójta Gminy Tworóg.
Sposobem na oszusta może być prośba o wylegitymowanie się lub telefon do instytucji czy urzędu, na które ta osoba się powołuje. W razie rozpoznania oszusta, należy bezwzględnie zgłosić ten fakt na policję.
Gmina Tworóg
Tworóg – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Geograficznie gmina leży na wschodnich krańcach Niziny Śląskiej, stanowiąc część Obniżenia Małej Panwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).