Czwartek, 25 lipca 2024r. | Imieniny: Walentyny, Krzysztofa, Jakuba
Pokaż menu

KS Volley Miasteczko Śląskie awansował do 2. ligi!

07 lipca, 2020
KS Volley Miasteczko Śląskie awansował do 2. ligi!

Z powodu pandemii wirusa siatkarski sezon 2019/2020 w Polsce zakończył się przedwcześnie. Klub z Miasteczka Śląskiego zajął pierwsze miejsce w tabeli i w przyszłym sezonie zagra w ogólnopolskich rozgrywkach.

KS Volley ma swoją siedzibę w Miasteczku Śląskim. Stowarzyszenie, a chwilę potem klub, powstało w 2014 roku, a założyciele obrali sobie prosty cel: popularyzację siatkówki w rejonie i aktywizację miasteczkowskiej młodzieży. Na początku prawie cały zespół składał się z mieszkańców Miasteczka Śląskiego. Niestety z czasem zainteresowanie uprawianiem piłki siatkowej w gminie spadło i klub zaczął posiłkować się zawodnikami z coraz szerszej okolicy. Zaangażowanie siatkarzy z okolicznych miast wpłynęło pozytywnie na poziom sportowy. Miasteczkowski Volley w sezonie 2017/2018 awansował z najniższego szczebla rozgrywek – 2. Ligi Śląskiej Mężczyzn do 1. Ligi Śląskiej Mężczyzn. Na kolejny awans Miasteczko czekało 2 lata. Po przemeblowaniu składu i zmianach w sztabie szkoleniowym w końcu się udało. Koniec sezonu 2019/2020 to wręcz historyczny moment dla klubu – przyszły sezon miasteczkowski klub zagra na trzecim szczeblu krajowych rozgrywek 2. ligi Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

- Na pewno cieszy sam wynik, ale cieszy nas też styl w jakim zagraliśmy ten sezon. Trener Albert Semeniuk zbudował skład, który mógł walczyć o awans w turniejach barażowych w standardowym toku sezonu. Nie udało się jednak do tego dojść przez sytuację w kraju i na świecie, ale cały klub osiągnął cel: kolejny awans jest nasz! - mówi prezes KS Volley Miasteczko Śląskie, Tomasz Strugała.

Osoba trenera Semeniuka to ważna postać w klubie – szkoleniowiec ma bogate doświadczenie jako trener i zawodnik z najwyższych poziomów rozgrywkowych, był też powoływany do reprezentacji Polski jako siatkarz. Teraz swoim doświadczeniem dzieli się z Miasteczkowianami i ma swój udział w sukcesach.

- Przed nami wiele wyzwań. To był udany rok, ale nie spoczywamy na laurach. W czasie przerwy między sezonami staramy się o wsparcie nowych sponsorów i staramy się przedłużyć współpracę z obecnymi – UM Miasteczko Śląskie i firmą Euromebel Styl. Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju współpracę, więc jeśli ktoś chce pomóc nam w rozwijaniu sportowego środowiska z korzyścią dla obu stron, zapraszamy do kontaktu. W najbliższej przyszłości planujemy też rozpocząć szkolenie młodzieży, ale niestety nie mamy jeszcze na tyle sprecyzowanych planów, żeby móc się nimi dzisiaj podzielić. - Opowiada prezes Strugała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).