Wtorek, 9 sierpnia 2022r. | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty
Pokaż menu

Sukcesy kadetów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach

25 sierpnia, 2021
1
Sukcesy kadetów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach

W dniach 16-22 sierpnia 2021 kadeci Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach przy wsparciu 5. pułku chemicznego wzięli udział w VI Centralnym Zlocie Klas Mundurowych. Areną zmagań był poligon w Wędrzynie. W zlocie wzięło udział ponad 400 najlepszych uczniów z 17 szkół w całej Polsce.

Nie było taryfy ulgowej, uczniowie zostali zakwaterowani na obozowisku namiotowym. Ćwiczenia były wymagające i niejednokrotnie kadeci mieli okazję się mocno spocić i ubrudzić – tematyka obejmowała m.in. elementy SERE, szturmowanie budynków, desant z transportera Rosomak, strzelanie na trenażerach, pokonywanie przeszkody wodnej na środkach przeprawowych i transporterach opancerzonych, ćwiczenia z taktyki, kierowanie symulatorem KTO JASKIER czy też pokonywanie toru napalmowego w masce przeciwgazowej oraz psychologicznego. Dodatkowo pokonywali Ośrodek Sprawności Fizycznej, zwiedzali Międzyrzecki Rejon Umocniony. Podczas zajęć z walki w biskim kontakcie wskazówek udzielała osobiście brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016 Monika MICHALIK.

W ramach zlotu kadeci również rywalizowali między sobą w siedmiu konkurencjach. Tarnogórskim kadetom dorównali jedynie uczniowie z Nowego Sącza. Obydwa zespoły zwyciężyły w dwóch konkurencjach zostawiając w tyle pozostałe ekipy. Dodatkowo w konkursie wiedzy o patronie gospodarzy i misternie wykonanym proporcu 2 szwadronu 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich uczniowie zajęli II miejsce zgarniając ostatecznie najwięcej nagród spośród uczestników zlotu.

Na zakończenie podczas defilady zaprezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia z musztry.

Gratulujemy kadetom.

Jedna odpowiedź do “Sukcesy kadetów Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Tarnowskich Górach”

  1. koralik pisze:

    Kolejne sukcesy przyszłych żołnierzy. Gratuluję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).