Piątek, 9 czerwca 2023r. | Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema
Pokaż menu

Tarnogórzanin został bohaterem największej muralowej kampanii antysmogowej w Polsce

21 października, 2021
Tarnogórzanin został bohaterem największej muralowej kampanii antysmogowej w Polsce

Kamil Hajda, mieszkaniec Tarnowskich Gór, to jeden z członków amatorskiej grupy Sii Cycling Team, założonej przez pasjonatów kolarstwa z całego Śląska. Jego postać trafiła właśnie na antysmogowy mural o powierzchni ponad 195m2 w Katowicach, a także na inne murale i billboardy w całej Polsce. Ściana jest częścią jubileuszowej kampanii Sii Polska, w której firma dziękuje swoim pracownikom za ich pracę i rozwój przez 15 lat istnienia. Jednym z ekspertów Sii jest właśnie Kamil, na co dzień programista .NET, architekt IT i team lider zespołu, pracujący w katowickim oddziale firmy.

Grupa Sii Cycling Team działa w ramach Tarnogórskiego Stowarzyszenia Triathlonowego. 14 członków zespołu startuje w wyścigach szosowych, MTB (formuła XC i XCM), przełajowych i gravelowych w całej Polsce. Można ich spotkać także na co dzień, jak jeżdżą po całym Śląsku, gdzie mieszkają, pracują i regularnie trenują. Swoją aktywnością promują sport i nasz region w całym kraju. Właśnie jeden z nich, w sportowej koszulce Sii Cycling Team, został bohaterem największej muralowej kampanii antysmogowej w Polsce! Jak to się stało?

Kamil z Sii Cycling Team na muralach w całej Polsce
Sponsorem tytularnym grupy jest firma Sii Polska, która finansuje zespół w ramach Sponsoringu Pasji – programu grantowego dla pracowników, w którym wspiera ich w rozwoju osobistych pasji i talentów. Kamil, lider Sii Cycling Team, .NET full-stack developer i architekt IT, od 6 lat pracuje w katowickim oddziale firmy.

– Sii Polska to firma z branży IT, inżynierii i BPO, więc jej zapotrzebowanie na pracowników jest bardzo duże, podobnie jak konkurencja – opowiada Kamil Hajda. – Dlatego firma musi o nas naprawdę dbać. Ciekawe projekty i wynagrodzenie są niezwykle ważne, podobnie jak dobra atmosfera, ale musi być coś jeszcze, co sprawia, że pracuję tu już 6 lat. W moim przypadku jest to właśnie Program Sponsoringu Pasji, który mocno wspiera mnie prywatnie w tym, co kocham robić, czyli jeździć na rowerze!

Największa kampania antysmogowa w Polsce
W tym roku firma świętuje wyjątkowe sukcesy: 15. urodziny oraz przekroczenie liczby 6000 pracowników i 1 miliarda przychodów. Z tej okazji chciała podziękować właśnie pracownikom, bez których jej rozwój nie byłby możliwy.

– Dlatego to właśnie nasi ludzie, między innymi Kamil, są bohaterami najnowszej kampanii – mówi Anna Bednarz-Jaskot, Head of Marketing and CSR w Sii Polska. – Aby podziękować pracownikom, pokazać, że jesteśmy z nich bardzo dumni i podzielić się ze światem naszymi osiągnięciami, postawiliśmy przede wszystkim na nowoczesne medium, jakim są murale antysmogowe. Te nośniki doskonale wpisują się też w naszą strategię społecznej odpowiedzialności, ponieważ aspekt proekologiczny jest tu równie ważny, co estetyczny. Każda ze ścian pomalowana zostanie specjalną farbą, która usuwa z powietrza szkodliwe tlenki azotu. W sumie przefiltrujemy ponad 768 mln m3 powietrza.

Jak działa mural antysmogowy?
Sii Polska współpracowała przy malowaniu murali z Fundacją Ecoevolution. Mural w Katowicach ma wielkość 195m2 i jego moc oczyszczająca ma siłę porównywalną do 195 drzew średniej wielkości. Łączna powierzchnia murali Sii w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Rzeszowie i Krakowie to 1069m2. Farba KNOxOUT, która wykorzystana została do pomalowania ścian, to pierwsza ekologiczna farba antysmogowa na świecie.

– Fatalnej jakości powietrze to realny problem w miastach. Z farbą KNOxOUT możemy niwelować ślad tlenków azotu, który powstaje, np. gdy jeździmy samochodem. Każdy z nas może w dowolnym momencie sprawdzić, ile takich szkodliwych zanieczyszczeń wytwarza jego auto. 1 m2 pomalowany tą farbą redukuje do 0,44 g tlenków azotu, czyli dokładnie tyle samo co 1 drzewo – mówi Paweł Lisowski, prezes Fundacji EcoEvolution.org.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).