Piątek, 1 marca 2024r. | Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida
Pokaż menu

Absolutorium udzielone

25 czerwca, 2020

 

Na wczorajszej sesji (XXI) radni Gminy Zbrosławice jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawie udzielenia Wójtowi Gminy Zbrosławice absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 r.

Podstawą do podjęcia uchwały była pozytywna opinia RIO dot. sprawozdania z wykonania budżetu oraz wniosek Komisji Rewizyjnej. Po głosowaniu gratulacje wójtowi złożył przewodniczący rady gminy Jan Fels, życząc dalszego, pomyślnego operowania budżetem gminy. Wiesław Olszewski podziękował pracownikom Urzędu Gminy oraz zaakcentował dobrą współpracę z radnymi. „Od momentu, gdy po raz pierwszy udzielone zostało mi absolutorium, budżet gminy wzrósł ponad dwukrotnie. Myślę, że przynajmniej częściowo jest to również zasługa naszych działań” – zwrócił się do radnych wójt Wiesław Olszewski.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).