Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Budowa instalacji fotowoltaicznych – nabór uzupełniający

17 lipca, 2020
Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach / Adrian Tync - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0 Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach / Adrian Tync - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0

 

W dniu 15.07.2020 r. została przyjęta przez Radę Gminy Zbrosławice Uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie przyjęcia „Programu udziału gospodarstw domowych w projekcie pn.: Budowa odnawialnych źródeł energii w Gminie Zbrosławice – II etap”. Zmiana postanowień umożliwia przeprowadzenie naboru uzupełniającego do listy rezerwowej osób zainteresowanych otrzymaniem dofinansowania do budowy instalacji fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła c.o. i c.w.u oraz powietrznych pomp ciepła c.w.u. Gmina zdecydowała się na przeprowadzenie naboru uzupełniającego ze względu na liczne rezygnacje Uczestników projektu dofinansowania (nabór z 2018 r.).

Osoby zainteresowane udziałem w programie dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych, prosi się o przygotowanie zestawień zużycia energii elektrycznej za ostatni rok, zaś dla powietrznych pomp ciepła c.o./ c.w.u. należy przedłożyć audyt energetyczny lub inny dokument, z którego będzie wynikać jaka moc pompy jest odpowiednia do zamontowania dla danej nieruchomości. Powyższe dokumenty są niezbędne do złożenia ankiety o udział w dofinansowaniu.

Informacja o terminie naboru, wzory ankiet, deklaracji i szczegóły programu dofinansowania zamieszczone zostaną wkrótce na stronie Gminy Zbrosławice.

Planowany termin naboru: przełom lipca/sierpnia 2020 r.

Realizacja budowy: III - IV kwartał 2020 r.

 

Joanna Cuber – Stanek

Wydział Gospodarki Komunalnej

 
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).