Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Dofinansowanie na drogę i kanalizację podpisane

27 kwietnia, 2023

 

W dniu 29 marca 2023 r. Pan Wiesław Olszewski Wójt Gminy Zbrosławice podpisał dwie umowy z Samorządem Województwa Śląskiego o przyznaniu pomocy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” oraz „Gospodarka wodno–ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” dla dwóch przedsięwzięć inwestycyjnych:

  1. Budowa ulicy Granicznej w Zbrosławicach.
  2. Budowa kanalizacji sanitarnej w Szałszy.

Budowa ulicy Granicznej ma na celu odciążenie komunikacyjne terenów mieszkaniowych w Zbrosławicach poprzez bezpośrednie połączenie komunikacyjne mieszkańców sołectwa Wilkowice i Zbrosławice z drogą powiatową 3215 S.

Budowa kanalizacji sanitarnej ma na celu poprawę warunków życia mieszkańców miejscowości Szałsza poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej w rejonie ulicy Ptasiej i dróg bocznych wraz ze zrzutem do oczyszczalni w Gliwicach oraz wybudowanie odcinka wodociągu na ulicy Kormoranów (wraz z wykonaniem przyłączy do dwóch działek malejąco) w celu spięcia istniejących wodociągów na ul. Ptasiej i Słowików.

Na realizację przedmiotowych zadań, Gmina Zbrosławice otrzymała dofinansowanie w wysokości po 5.000.000,00 zł każde z tym, że dla budowy drogi do 63,63% kosztów kwalifikowanych, a dla kanalizacji do 100 % kosztów kwalifikowanych.

Zadania będą realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

W chwili obecnej trwają przygotowania do uruchomienia procedur przetargowych.

 

 

 
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).