Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

Dotacje na odnawialne źródła energii

11 maja, 2023

Gmina Zbrosławice ogłasza nabór wniosków w projekcie: "Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gminy Zbrosławice".
Mieszkańcy będą mogli pozyskać dotacje nawet 85%  kosztów inwestycji  na odnawialne źródła energii w domach mieszkańców.

Deklaracje udziału w projekcie będą przyjmowane w terminie od : 29.05 do 05.06.2023 roku.
O przyznaniu dotacji zdecyduje punktacja przyznana w ocenie merytorycznej i formalnej wniosku, a w przypadku jednakowej liczby punktów zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Urząd Gminy Zbrosławice zaplanował również spotkanie informacyjne dla mieszkańców w sprawie dofinansowania na zakup i montaż Odnawialnych Źródeł Energii, które odbędzie się: 16.05.2023 r.  w CUP Zbrosławice   ul. Oświęcimska 2A o godz.: 17:30

Podczas spotkania przedstawione zostaną możliwości i zasady ubiegania się o dofinansowanie. Dofinansowanie w postaci 85% udzielane będą na zakup i montaż instalacji OZE znajdujących się na terenie Gminy Zbrosławice w postaci:

1) instalacji fotowoltaicznej (moduły fotowoltaiczne) przeznaczonej do produkcji energii elektrycznej,

2)instalacji solarnej (kolektory słoneczne) przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,

3) powietrznej pompy ciepła do c.o. oraz c.w.u. przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,

4) powietrznej pompy do c.w.u. przeznaczonej do produkcji energii cieplnej na potrzeby podgrzewania c.w.u.,

5)kotła na biomasę (pellet) przeznaczonego do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania,

6) kotła na biomasę (pellet) przeznaczonego do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania wraz z magazynem energii (buforem) do magazynowania produkowanej energii cieplnej,

7) magazynu energii elektrycznej dla nowych lub istniejących instalacji fotowoltaicznych do magazynowania produkowanej energii elektrycznej.

Więcej informacji: http://dzienniki.slask.eu/WDU_S/2023/3563/akt.pdf 
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).