Środa, 4 października 2023r. | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka
Pokaż menu

Dramagedon – informacje dla uczestników

28 czerwca, 2023

PLAN WYCIECZKI:

 1. Zbiórka na parkingu niedaleko skrzyżowania ulic Wolności i Reptowskiej w Zbrosławicach (dla osób zapisanych przez Urząd Gminy Zbrosławice).  Przy parkingu należy być 15 minut przez wyznaczoną godziną wycieczki (czyli 8:45, 9:45, 10:45, 11:45, 12:45, 13:45, 14:45).
 1. Zwiedzanie z przewodnikiem portalu wylotu głębokiej Sztolni Fryderyk w Ptakowicach (obiekcie wpisanym na światową listę UNESCO) UWAGA: do portalu docieracie Państwo tylko i wyłącznie naszym transportem, nie ma możliwości dojazdu własnego w to miejsce. O miejscu będzie opowiadał Sławomir Ziemianek – przewodnik ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.
 2. Po zakończonym oprowadzaniu nastąpi przejazd do Zawady transportem organizowanym przez organizatorów.
 3. Po krótkim szkoleniu, rozdaniu sprzętu, kapoków i wysłuchaniu informacji przygotowanych przez przewodnika Radosława Krawczyka rozpocznie się spływ kajakowy od Zawady do Pyskowic – ok. 3 km, 1-1,5 godziny. Koniec spływu na wysokości Parku Miejskiego w Pyskowicach.
 4. Po spływie rozpocznie się spacer edukacyjny z dendrologiem po Parku Miejskim w Pyskowicach (ok. 15-20 min) na temat najwspanialszych pomników przyrody tego miejsca, dawnego rozlewiska Dramy. Spacer poprowadzi Tomasz Biwo – przyrodnik i dendrolog.

Kilka ważnych informacji:

 • Prosimy o zabranie:
  • ubrania do przebrania,
  • nieprzemakalne saszetki do zabezpieczenia rzeczy (dokumentów, komórek),
 • prowiant, napoje - we własnym zakresie
 • Zarówno w Zawadzie jak i w Zbrosławicach dostępna będzie ramka fotograficzna – prosimy o udostępnianie zdjęć z hasztagami: #kierunekGZM #pyskowice #zbrosławice
kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg Bez tytułu.jpg 23-06-28 09:15 106.56KB
pobierz
plik: Bez tytułu.jpgGmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).