Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Dramagedon – lista pełna, szczegóły

19 czerwca, 2023

 

1 lipca br. w ramach obchodów święta Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii zapraszamy na niezwykłe wydarzenie – „Dramagedon, kajakiem od sztolni do pomników przyrody”, czyli wycieczkę szlakiem rzeki i zabytków.

Co czeka na uczestników? Łączona wyprawa od sztolni Fryderyk w Ptakowicach, obiektu z listy UNESCO, przez spływ kajakowy od Zawady do Pyskowic, po spacer edukacyjny z dendrologiem po Parku Miejskim w naszym mieście szlakiem pomników przyrody.

Przewidziano siedem tur wycieczek, każda po ok. 3-4 godzin. Zbiórkę dla uczestników ze Zbrosławic wyznaczono na parkingu przy skrzyżowaniu ulic Reptowskiej i Wolności, gdzie podjedzie bus, który zabierze uczestników w okolice portalu wylotu sztolni głębokiej Fryderyk. Przy parkingu należy być 15 minut przez wyznaczoną godziną wycieczki (czyli 8:45, 9:45, 10:45, 11:45, 12:45, 13:45, 14:45). Po zwiedzaniu obiektu muzealnego przyjdzie czas na spływ, a potem spacer po parku. Dobrze mieć przy sobie coś nieprzemakalnego i odzież na zmianę.

Zapisy na wydarzenie są zakończone.

W spływie mogą brać udział osoby od czwartego roku życia.

Wycieczka jest wspólną inicjatywą obu miejscowości, która zyskała uznanie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, wpisując się w program ogólnoaglomeracyjnych obchodów 6. urodzin GZM.

Wydarzenie zostało zorganizowane z udziałem środków finansowych Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).