Niedziela, 1 października 2023r. | Imieniny: Danuty, Remigiusza, Teresy
Pokaż menu

Fundusz sołecki na 2021 rok

04 sierpnia, 2020

 

Podział ogólnej kwoty (wzrosła o ponad 100 tyś zł względem roku ubiegłego) na poszczególne sołectwa uzależniony jest od wzoru, w którym kluczowe znaczenie ma liczba mieszkańców oraz kwota bazowa.
Pieniądze z funduszu sołeckiego można wydać na przedsięwzięcia służące poprawie warunków życia mieszkańców. Muszą to być przedsięwzięcia w ramach zadań własnych gminy i zgodne ze jej strategią rozwoju.
O podziale środków na poszczególne przedsięwzięcia decydują mieszkańcy na zebraniach wiejskich, odbywających się w sierpniu i wrześniu.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).