Piątek, 22 stycznia 2021r. | Imieniny: Anastazego, Wincentego

Gmina może ułatwić dotarcie do punktu szczepień

13 stycznia, 2021

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia. Gmina może ułatwić dotarcie do punktu szczepień.

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych.

Jak się będzie można zarejestrować?

poprzez bezpłatną infolinię – 989

kontaktując się z wybranym punktem szczepień

rejestrując się elektronicznie poprzez e-rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

Więcej informacji dot. rejestracji: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Urząd Gminy Zbrosławice pomoże w dowozie osób, które samodzielnie nie są w stanie dotrzeć do punktu szczepień (ze względu na niepełnosprawność lub ograniczenia komunikacyjne).

W celu ustalenia szczegółów transportu należy od 15 stycznia dzwonić pod nr tel : 32 233 70 18, w godzinach pracy urzędu (poniedziałek, wtorek, czwartek 7:00-15:00; środa 7:00 – 17:00; piątek 7:00 – 13:00).

Ważne jest, aby rejestrację na szczepienie dokonać przed telefonem do Urzędu Gminy w sprawie dowozu, aby w rozmowie z pracownikiem przedstawić precyzyjnie termin.

fot: pixabay.com

Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.