Środa, 29 listopada 2023r. | Imieniny: Blazeja, Saturnina
Pokaż menu

Gmina Zbrosławice ogłasza końcową sprzedaż węgla

12 maja, 2023

12 maja 2023 r. rozpocznie się sprzedaż końcowa węgla będącego w dyspozycji Gminy Zbrosławice, sprowadzonego w ramach preferencyjnego zakupu.

Mieszkańcy, uprawnieni do dodatku węglowego, którzy chcą dokonać zakupu węgla od gminy muszą złożyć stosowny wniosek.

Wnioski należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do biura podawczego Urzędu Gminy Zbrosławice lub przesłać przez ePUAP.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Gmina Zbrosławice do sprzedaży końcowej posiada następujący sortyment:

EKOGROSZEK – 6,5 ton

Cena węgla wynosi 1.650,00 zł brutto za tonę i nie zawiera kosztów transportu ze składu do gospodarstwa domowego – po węgiel należy zgłosić się z własnym transportem bądź skorzystać odpłatnie z oferowanego przez skład. Węgiel nie jest workowany.

Zgodnie z nowelizacją ustawy, uprawniona do zakupu preferencyjnego osoba fizyczna może dokonać również zakupu węgla w innej gminie lub od dowolnego innego podmiotu prowadzącego preferencyjną sprzedaż węgla w całej Polsce. W tym przypadku niezbędne jest zaświadczenie potwierdzające uprawnienie do zakupu preferencyjnego węgla.

Wniosek o wydanie takiego zaświadczenia należy złożyć w Urzędzie Gminy Zbrosławice najpóźniej do 30 czerwca 2023 r.

Zaświadczenie zostanie wydane w ciągu 14 dni od dnia złożenia wniosku.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Wniosek o zakup węgla -1 (1).docx 23-05-12 07:44 11.14KB
pobierz
plik: Wniosek o zakup węgla -1 (1).docxGmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).