Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Kolejne laptopy w szkołach Gminy Zbrosławice

10 września, 2020

 

Gmina Zbrosławice po raz drugi uzyskała dofinansowanie na wsparcie ewentualnej dalszej nauki zdalnej, tym razem w ramach projektu grantowego „Zdalna Szkoła+”, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Podobnie, jak w pierwszym etapie, wspierania nauki zdalnej dofinansowanie wynosi 100% i nie ma udziału wkładu własnego.

Pomoc w razie potrzeby będzie kierowana przede wszystkim do uczniów, pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, wielodzietnych, mających techniczne problemy z uczestnictwem w edukacji w warunkach stanu epidemii koronawirusa, ale również do nauczycieli.

Nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych wymagają możliwości zasiadania przed monitorami komputerów zamiast w szkolnych ławach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Uzyskane wsparcie finansowe w wysokości 74 999,25 zł zostało przeznaczone na zakup 41 laptopów wraz z oprogramowaniem Office, które przekazano bezpośrednio do 8 placówek prowadzonych przez Gminę Zbrosławice.

 Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).