Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Kosz tradycyjnie dla Laryszowa

27 marca, 2023

 

Nie było niespodzianki. Laryszów po raz kolejny zameldował się na 1 miejscu zawodów koszykarskich w ramach Wieloboju Sołectw. Nie oznacza to jednak, że zwycięstwo przyszło faworytom łatwo. Przezchlebie z roku na rok zmniejsza dystans i na sobotnich zawodach, w półfinale naprawdę niewiele zabrakło. Decydujący okazał się rzut osobisty na 4 sekundy przed końcem czasu gry (16:15). W finale Laryszów pokonał Łubie (16:8), natomiast Przezchlebie nie dało szans Miedarom w meczu o miejsce trzecie (19:9). Łącznie w zawodach wzięło udział 11 reprezentacji sołectw.

Wyniki zawodów:

 1. Laryszów
 2. Łubie
 3. Przezchlebie
 4. Miedary
 5. Wieszowa
 6. Jaśkowice
 7. Czekanów
 8. Zawada
 9. Szałsza
 10. Ziemięcice
 11. Księży Las

Warto odnotować, że swoje zwycięstwo zawodnicy z Laryszowa zadedykowali niedawno zmarłemu sołtysowi - Piotrowi Szołtysikowi, który zawsze mocno aktywizował mieszkańców do udziału z wieloboju.

Miedary, dzięki miejscu w czołówce utrzymują pozycję lidera Wieloboju ze sporą przewagą nad Laryszowem. Wieszowa na miejscu 3, ale za nią już robi się ciasno, bo kilka innych sołectw, na czele z Ziemięcicami, jest na pewno nieusatysfakcjonowanych zajmowanym miejscem. Kolejne zawody 22 kwietnia. Wówczas spotkamy się w Czekanowie na trójboju lekkoatletycznym.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).