Poniedziałek, 24 stycznia 2022r. | Imieniny: Felicji, Franciszka, Rafa?a

Koszykarska sobota znów dla Laryszowa

29 listopada, 2021

To była koszykarska sobota pełna emocji! Najpierw w Sacramento miejscowi Kings pokonali po 3 dogrywkach Los Angeles Lakers 141:137. Odrobinę później w Miedarach miejscowi, również po 3 dogrywkach pokonali Zbrosławice wynikiem 8:7 i zdobyli brązowe medale koszykarskiej odsłony Wieloboju Sołectw. W obydwu arenach emocje podobne. Jeszcze większe powody do zadowolenia miał niepokonany Laryszów, który kolejny raz zakończył turniej ze złotymi medalami. Niezwykle ambitnie do ostatnich sekund w finale walczyło z kolei Łubie, które finalnie uległo faworytom 12:8. W rywalizacji łącznie brało udział 10 reprezentacji sołectw.

1. Laryszów
  2. Łubie
  3. Miedary
  4. Zbrosławice
  5. Ziemięcice
  6. Czekanów
  7. Wieszowa
  8. Przezchlebie
  9. Wilkowice
  10. Świętoszowice

W klasyfikacji generalnej przed ostatnimi zawodami sytuacja daleka od klarowności. Laryszów po koszykówce zmniejszył dystans do Ziemięcic do 13 pkt. Nie za dużo, ale jednak lider wciąż posiada pewien margines bezpieczeństwa. Z kolei Czekanów, aby zachować miejsce na podium, musi odeprzeć atak Zbrosławic, które tracą zaledwie 7 pkt. To  może być bardzo ciekawy finisz tegorocznego „wielobojowego sprintu”.

Na zawody siatkarskie zapraszamy do Pyskowic w sobotę 11 grudnia.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg Klasyfikacja generalna po 10 dyscyplinach 21-11-29 08:44 349.18KB
pobierz
plik: Klasyfikacja generalna po 10 dyscyplinach

Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.