Wtorek, 6 czerwca 2023r. | Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila
Pokaż menu

Miedarskie Misterium znów wzbudziło zachwyt

06 kwietnia, 2023

W niedzielę w Miedarach po raz kolejny byliśmy świadkami Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu >ZPiT "Miedarzanie", chóru Allegro oraz amatorów - mieszkańców gminy i nie tylko.

Tym razem hasłem przewodnim stanowiło wezwanie ”Czuwajcie i módlcie się”. Wokół tego hasła Joanna Sleziak wspólnie z Bogusławem Mansfeldem stworzyli scenariusz, który zobrazował kluczowy fragment Nowego Testamentu.

Mimo udziału samych amatorów inscenizacja była imponująca, a emocje dodatkowo potęgował śpiew chóru mieszanego Allegro z Tarnowskich Gór.

foto: Tomasz Kiepura
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).