Sobota, 15 czerwca 2024r. | Imieniny: Wita, Jolanty
Pokaż menu

Miedary i Laryszów połączone ścieżką rowerową

03 lipca, 2020

Opublikowane niedawno trasy tegorocznego Tour de Pologne wskazują, że niestety w te wakacje kolorowy peleton ominie naszą gminę (tym razem planowo). Aby zobaczyć najlepszych na świecie kolarzy trzeba będzie się wybrać do Zabrza, Chorzowa lub Katowic. Nie znaczy to jednak, że miejscowi fani jazdy na kole nie będą mieli powodów do zadowolenia.

Bezpiecznie i komfortowo można przejechać już na swoim jednośladzie drogę łączącą Miedary z Laryszowem. Wymiana warstw z betonu asfaltowego na ul. Dworcowej sfinansowana została w całości ze środków powiatu tarnogórskiego. Przy współfinansowaniu z budżetu Gminy Zbrosławice obok powstała z kolei asfaltowa ścieżka rowerowa.

Między innymi ten odcinek znajdzie się na trasie gminnego, rodzinnego przejazdu rowerowego, który zaplanowany został na sierpień. Szczegóły już wkrótce.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).