Wtorek, 26 października 2021r. | Imieniny: Lucjana, Ewarysta, Damiana
Pokaż menu

Miro Fussballschule w Wieszowie

16 września, 2021

W najbliższa niedzielę w Wieszowie oficjalnie zainaugurowana zostanie Szkółka Piłkarska Miro Fussballschule. Jej adepci trenować będą wg wytycznych Niemieckiego Związku Piłki Nożnej, przy okazji ucząc się języka niemieckiego. Patronem szkółek tego typu (9 szkółek działa w województwie opolskim) jest Miroslaw Klose, były reprezentant Niemiec polskiego pochodzenia, który przynajmniej raz w roku stara się odwiedzić każdą szkółkę.

Treningi są skierowane dla młodszych dzieci (roczniki 2012 do 2014). Dzieci będą uczyły się zasad gry w piłkę nożną, poznały i rozwijały technikę, oraz uczyły się języka niemieckiego (pod okiem Instytutu Goethego z Krakowa).
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).