Piątek, 22 września 2023r. | Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima
Pokaż menu

Projekt “Komfort otoczenia” w przedszkolu

16 listopada, 2020

Projekt „Komfort otoczenia – komfort myślenia przedszkolaków z Gminy Zbrosławice” realizowany jest od 01.07.2020 r. do 31.03.2022 r. Celem głównym projektu jest utworzenie 20 nowych miejsc wychowania przedszkolnego w Przedszkolu w Kamieńcu. Grupą docelową projektu są dzieci w wieku przedszkolnym, które dotychczas nie uczestniczyły w edukacji przedszkolnej. Projekt przewiduje również̇ wsparcie zajęciami dodatkowymi dzieci uczęszczających do Przedszkola w Kamieńcu (50dz, 47ch), w tym co najmniej 2 dzieci z niepełnosprawnościami. W ramach projektu wsparciem zostaną̨ objęte 2 nauczycielki z Przedszkola w Kamieńcu z zakresu pedagogiki specjalnej (studia podyplomowe z logopedii) oraz kurs z arteterapii. W ramach projektu przewidziano doposażenie Przedszkola w Kamieńcu w meble, pomoce dydaktyczne, doposażenie placu zabaw. Doskonalenie umiejętności i kwalifikacji 2 nauczycieli i wyposażenie w specjalistyczne pomoce dydaktyczne, w tym technologie informacyjno-komunikacyjne gwarantuje kontynuację działań́ po zakończeniu projektu.

Na realizację projektu Gmina Zbrosławice pozyskała środki z Europejskiego Funduszu Społecznego w wysokości 320 037,54 zł Wkład własny Gminy wynosi 56 477,22 zł

Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 z poddziałania 11.1.3. Wzrost upowszechnienia wysokiej jakości edukacji przedszkolnej – konkurs.

 

 Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).