Poniedziałek, 22 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Pokaż menu

Projekt UE dla Ukrainy w Zbrosławicach

28 lutego, 2023

Gmina Zbrosławice realizuje projekt współfinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Usługi społeczne na rzecz ograniczenia skutków kryzysu wywołanego konfliktem zbrojnym na terytorium Ukrainy”.

Celem głównym projektu jest poprawa funkcjonowania rodzin dotkniętych skutkami kryzysu migracyjnego związanego z wojną na terytorium Ukrainy, przebywających na terenie gminy Zbrosławice, poprzez realizację usług z zakresu wsparcia rodziny wynikających z indywidualnych potrzeb z uwzględnieniem specyfiki grupy docelowej w okresie od 01.01.2023 do 30.06.2023.

W ramach programu odbędzie się m.in. cykl spotkań twórczych dla dzieci, spotkania z ciekawymi tematami, kurs języka polskiego i wiele innych działań.

Lider projektu: Gmina Zbrosławice

Realizator projektu: Gminna Biblioteka Publiczna w Zbrosławicach

Dofinansowanie projektu z UE:  132 737,70

Wartość całkowita projektu: 156 162,00

Czas trwania: 2023-01-01 – 2023-06-30

 
 
 

 
 Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).