Sobota, 3 czerwca 2023r. | Imieniny: Leszka, Tamary, Karola
Pokaż menu

Sokoły Ambasadorem

24 marca, 2023

Niezwykle miła ceremonia miała miejsce wczoraj w trakcie sesji Rady Gminy Zbrosławice. Po podjęciu stosownej uchwały tytułem Ambasadora Zbrosławic uhonorowany został Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły” Miedary. W imieniu władz klubu na ręce Gabrieli Przybyłek-Winder oraz Krzysztofa Krawczyka pamiątkowe statuetki oraz dyplomy złożył Wójt Gminy Zbrosławice oraz Przewodniczący Rady Jan Fels.

Przewodniczący Klubu – Krzysztof Krawczyk dziękując za wyróżnienie i wparcie, podzielił się planami na przyszłość, wśród których jest m.in. udział „Sokołów” w tegorocznych zawodach w Berlinie.

Klub Olimpiad Specjalnych „Sokoły” od 20 lat działający przy Domu Pomocy Społecznej w Miedarach zrzesza zawodników z powiatu tarnogórskiego na czele z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Miedarach. Dzięki prężnym działaniom władz klubu zrzeszeni zawodnicy mają okazję trenować, uczestniczyć w zawodach oraz brać udział w obozach z następujących dyscyplin sportowych: pływanie, piłka nożna, lekkoatletyka, bowling, tenis stołowy, trójbój siłowy, koszykówka, narciarstwo biegowe. Wielokrotnie zawodnicy „Sokołów” brali udział z zawodach rangi międzynarodowej, poza granicami kraju, gdzie promowali gminę Zbrosławice. Działania klubu ponadto udowadniają, że sport, oprócz oczywistych benefitów zdrowotnych, to także świetny sposób na kształtowanie charakteru, pokonywanie ograniczeń, budowanie poczucia wspólnoty i integracji. Wieloletnie zaangażowanie władz klubu w rozwój stowarzyszenia zaowocowało utworzeniem marki znanej na arenie ponadlokalnej, która daje podopiecznym DPS Miedary unikatowe szanse do rozwoju swoich pasji.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).