Środa, 29 maja 2024r. | Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli
Pokaż menu

Spacer historyczny po Zbrosławicach

18 kwietnia, 2023

 

Wiosna, która nareszcie nadeszła zachęca wręcz do spacerów. My z kolei zachęcamy, by spacer połączyć z poznawaniem fascynującej historii najbliższej okolicy.

Już 30 kwietnia zapraszamy na pierwszą odsłonę cyklu „Spacer z historią po Gminie Zbrosławice”. W ramach spotkań będzie można posłuchać  ciekawostek o miejscowościach naszej gminy, które zaprezentują lokalni pasjonaci historii w trakcie wspólnego spaceru. Zaczynamy oczywiście od Zbrosławic, gdzie naszym przewodnikiem będzie Adam Nietsch, redaktor popularnego profilu Dramatal Mój Haimat.

W niedzielę, 30 kwietnia o 15:00 uczestnicy spaceru spotkają się w miejscu, z którego niegdyś przyjezdni rozpoczynali swoją wizytę w Zbrosławicach – czyli w okolicach dawnego dworca kolejowego (przy ul. Dworcowej). W planie pieszej wycieczki nie zabraknie również ścisłego centrum Zbrosławic, okolic kościoła, byłego schroniska oraz pałacu.

Poniżej dostępna jest karta zgłoszeniowa do udziału w spacerze. Kartę należy wypełnić i przesłać na adres: do 28 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy!

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx Spacer - uczestnik pełnoletni.docx 23-04-18 08:11 13.53KB
pobierz
plik: Spacer - uczestnik pełnoletni.docx
docx Spacer - uczestnik małoletni.docx 23-04-18 08:12 13.49KB
pobierz
plik: Spacer - uczestnik małoletni.docxGmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).