Sobota, 3 grudnia 2022r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Spotkanie informacyjne dot. budowy linii elektroenergetycznej

27 września, 2022

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, zapraszają mieszkańców gminy Zbrosławice w szczególności właścicieli, których dotyczą planowane inwestycje, na spotkanie informacyjne które odbędzie się w dniu 4 października 2022 roku w godz. 17:30 – 18:30, w Centrum Usług Publicznych (biblioteka) w Zbrosławicach przy ul. Oświęcimskiej 2a.

PSE informujeme, że w zakończony został proces informacyjno-konsultacyjny, skierowany do mieszkańców gmin, na których terenie będzie realizowana inwestycja polegająca na budowie nowej linii elektroenergetycznej 400 kV relacji Trębaczew – Rokitnica (Wielopole). Na podstawie otrzymanych informacji, przebieg linii został zoptymalizowany tak, aby w maksymalnym stopniu uwzględnić oczekiwania mieszkańców. Efektem prac projektowych jest przebieg linii, która zostanie zaprezentowana w trakcie spotkania.

Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.