Niedziela, 24 września 2023r. | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry
Pokaż menu

Szkoła w Ziemięcicach będzie rozbudowana – umowa podpisana

29 czerwca, 2023

 

W siedzibie UG Zbrosławice doszło do podpisania umowy z Firmą Budowlaną Sikora z Nowego Targu - wykonawcą rozbudowy Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach.

Inwestycja, której koszt wyniesie 17 799 999 zł, zostanie dofinansowana w kwocie 9 775 000 zł (54,92% wartości) w ramach rządowego programu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Dzięki rozbudowie budynek zostanie dostosowany do wymogów oraz potrzeb lokalnej społeczności. Uczniowie otrzymają do swojej dyspozycji salę gimnastyczną oraz nowoczesny, przestronny segment, dostosowany również do wymogów związanych z funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych.

Zakresem inwestycja obejmuje m.in.: rozbiórkę części budynku istniejącego, budowę nowego segmentu szkoły wraz z instalacjami wewnętrznymi, przebudowę sieci kanalizacji sanitarnej i budowę instalacji zewnętrznych. W efekcie powstanie obiekt, z którego korzystać będzie mogło 200 uczniów i nauczycieli. W nowym segmencie będzie miejsce na 5 klas lekcyjnych, pokój nauczycielski, szatnia, dyżurka, jadalnia/świetlica, węzły sanitarne, sala gimnastyczna z boiskiem o wymiarach 15,5 x 25,5 m, pomieszczenia gospodarcze i techniczne. Obiekt będzie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin zakończenia ustalony został na marzec 2025 r.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).