Czwartek, 1 czerwca 2023r. | Imieniny: Justyna, Anieli, Konrada
Pokaż menu

Talent i aktywność

22 września, 2020

 

Celem głównym realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej projektu "Talent i aktywność" jest zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia 15 kobiet opiekujących się swoimi dziećmi w okresie lipiec-październik 2020r w gminie Zbrosławice.

Projekt jest adresowany w pierwszej kolejności do kobiet, które korzystają ze wsparcia pomocy społecznej a także do kobiet, które mają osobiste trudności z podjęciem zatrudnienia. GOPS poprzez różnego rodzaju formy wsparcia takie jak: trening umiejętności społecznych, trening przedsiębiorczości, wsparcie psychologiczne, warsztaty artystyczne, warsztaty wokalne  i animacyjne pokazać mamom, że można godzić życie rodzinne i zawodowe. Ponadto chodzi o przedstawienie w jaki sposób można być aktywnym na rynku pracy z wykorzystaniem potencjału lokalnej kultury, tradycji promując np. rękodzieło.

Ważna dla uczestniczek projektu jest możliwość zapewnienia opieki nad dziećmi podczas warsztatów. Efektem udziału pań w projekcie będzie uwierzenie w swój potencjał i możliwości oraz przekonanie o możliwości do podjęcia zatrudnienia np. w ramach części etatu w związku z dalszą opieką nad dziećmi, jak również przekonanie swoich partnerów do dzielenia obowiązków domowych.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).