Poniedziałek, 26 lutego 2024r. | Imieniny: Miroslawa, Aleksandra
Pokaż menu

W zbrosławickiej szkole znowu króluje matematyka!

07 września, 2020
logo fundacji

logo fundacji

Wraz z pierwszym dzwonkiem, w Szkole Podstawowej w Zbrosławicach wystartowały dwa grantowe projekty, które uzyskały aprobatę fundacji mBanku. W ramach „mPotęgi” realizować będziemy projekt „Młody matematyk 2020” przeznaczony dla uczniów klas 4-6, którzy lubią podejmować wezwania matematyczne. Polegać będzie na rozwiązywaniu przez uczestników zadań związanych z zastosowaniem matematyki w życiu codziennym, z położeniem nacisku na hasło: Oszczędzanie się opłaca. Konkurs przeprowadzany zostanie w 3 etapach. Zmagania poszczególnych etapów doprowadzą finalnie, w grudniu, do wyłonienia mistrza - Młodego Matematyka Szkoły Podstawowej w Zbrosławicach.

Klasy starsze zaś prowadzić będą projekt: "Z matematyka otworzysz każde drzwi". Postaramy sie pokazać obecność matematyki wokół nas, ale także na kilka miesięcy zamienić szkołę w matematyczną krainę. Będą więc matematyczne drzwi i matematyczne schody. Zwieńczeniem projektu będzie Dzień Matematyki.

Opiekunem projektu w klasach 4-6 jest pani Martyna Ochman, a w klasach 7-8 pani Agnieszka Bilińska.
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).