Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila

Węgiel dla mieszkańców Gminy Zbrosławice

06 grudnia, 2022
Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach / Adrian Tync - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0 Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach / Adrian Tync - Praca własna / Wikimedia / CC BY-SA 4.0

Do zakupu tańszego opału uprawnieni są mieszkańcy, którzy złożyli wniosek.
Wnioski można składać do dnia 09.12.2022 r. w wersji papierowej w Urzędzie Gminy Zbrosławice lub przesłać poprzez ePUAP.

Gmina Zbrosławice zawarła umowę z ,,WĘGLOKOKS KRAJ S.A.”
Cena węgla to: 1800,00 zł brutto za tonę. W 2022 r. dopuszczalny jest zakup od 0,5 tony jednak nie więcej niż 1,5 tony opału na jedno gospodarstwo domowe.

Złożone wnioski będą weryfikowane.
Mieszkaniec, którego wniosek będzie pozytywnie rozpatrzony, telefonicznie zostanie o tym powiadomiony, a następnie będzie mógł dokonać opłaty za opał na konto Urzędu Gminy Zbrosławice lub opłacić w kasie Urzędu w Zbrosławicach ul. Oświęcimska 2 w godzinach urzędowania kasy.

Uwaga! Zamówienie dostawy będzie możliwe dopiero po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, uiszczeniu należności za zakup węgla oraz uzyskaniu zaświadczenia o uprawnieniu do zakupu węgla wystawionego przez UG Zbrosławice.

Mieszkańcy gminy będą mogli odebrać zakupiony węgiel w składzie:
Skład opału Mularczyk
Ul. Przyjemna 26
41-936 Bytom

Transport z miejsca składowania do gospodarstwa domowego we własnym zakresie, nie jest wliczony w cenę. Można będzie zamówić transport u dystrybutora.

Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.