Piątek, 24 marca 2023r. | Imieniny: Marka, Gabriela, Katarzyny
Pokaż menu

Wigilia dla osób samotnych – z dowozem

09 grudnia, 2020

Już wkrótce Święta Bożego Narodzenia. Czas, który kojarzy nam się ze spokojem, radością i bliskością rodziny i znajomych. Niestety w tym roku to epidemia dyktuje warunki i powoduje, że celebrowanie tych magicznych chwil możliwe jest tylko w wąskim gronie najbliższych.

Z tego właśnie powodu wigilia dla osób samotnych w Gminie Zbrosławice, wzorem śniadania wielkanocnego, odbędzie się na zasadzie „dowozu”. Brak możliwości zgromadzenia się, by wspólnie zjeść, porozmawiać i pośpiewać kolędy to bez wątpienia wielka strata. Liczymy jednak, że posiłek wraz ze świątecznymi drobiazgami dostarczony wszystkim osobom samotnym będzie choć małą namiastką świątecznej wspólnoty i znakiem optymizmu na przyszłość.

Organizowana wspólnie przez Urząd Gminy Zbrosławice oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej „Wigilia dla osób samotnych z dowozem” odbędzie się 24 grudnia w godz. od 10:00 do 14:00. Zgłoszenia prowadzone są do 17 grudnia przez GOPS Zbrosławice.  
Gmina Zbrosławice
Zbrosławice – gmina wiejska w województwie śląskim, w powiecie tarnogórskim. W latach 1975–1998 gmina położona była w województwie katowickim. Gmina Zbrosławice jest trzecią co do wielkości gminą wiejską w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel Serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).